„Zryw ku miłości. Dla młodych ludzi, którzy chcą mieć przyszłość”, książka napisana przez panią Gabriele Kuby.

 

okładka
Z okładki:

Książka będąca zaproszeniem i wezwanie znanej pisarki-socjologa do młodych ludzi, aby rozważyli cel i sens swojego życia w perspektywie wolności i odpowiedzialności. Zawiera refleksje na temat dzisiejszej relatywistycznej i nastawionej na przyjemność kultury, próbę wskazania przyczyn tej sytuacji i poszukiwania dróg wyjścia z kryzysu zagrażającego nie tylko tradycyjnie pojmowanemu systemowi wartości, lecz także samym podstawom egzystencji człowieka. „Chodzi o ciebie i twoje życie, o twoją wolność i twoje szczęście – o szczęście, które przychodzi, kiedy poznajesz i wypełniasz sens swojego życia”.

Moja opinia:

Jest kilka powodów dla których polecam do przeczytania tę książkę. Pierwszy z nich to jej chrześcijańskie przesłanie. Autorka ujmuje problemy dzisiejszego świata w sposób odnoszący się do Ewangelii Jezusa i w Jej obrębie problemy te stara się rozwiązać. Ponadto jest to książka, która nie jest tylko poradnikiem socjologicznym, czy psychologicznym, ale jest jakby listem skierowanym od starszej siostry, która ma już pewne doświadczenie w życiu, do młodszego brata czy siostry. Książka ta napisana jest w bardzo bezpośredni sposób, co powoduje, że czyta się ją bardzo łatwo i łatwo zapamiętuje się jej treść.

Polecam ją ludziom, którzy wchodzą w realia dzisiejszego świata i będą chcieli w tym świecie żyć w rodzinie, którą będą chcieli założyć lub którą już założyli. Drodzy wychowawcy i pedagodzy polecajcie tę pozycję swoim podopiecznym. Naprawdę warto.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.