Dnia 29 listopada w WSD Franciszkanów p.w. św. Bonawentury w Krakowie Bronowiczach wzięliśmy udział w sesji naukowej zatytułowanej „Reguła i życie na początku dziewiątego stulecia rodziny franciszkańskiej rodziny franciszkańskiej. Sesja odbyła się w ramach Instytutu Studiów Franciszkańskich.


Prelegentami (chronologicznie) byli: o. dr Andrzej Zając OFMConv, o. dr Ezdrasz Biesok OFM, prof. dr hab. Teresa Paszkowska oraz o. mgr. lic. Piotr Stanisławczyk. Głównym zagadnieniem poruszanym w trakcie tegoż spotkania była kwestia Reguły Ojca Serafickiego – jej praktyczne zastosowanie, przełożenie na współczesność, spojrzenie na nią pod kątem prawa kanonicznego oraz w odniesieniu do dokumentów Kościoła (zwłaszcza adhortacji Vita consecrata). Zapoznaliśmy się także z wynikami ankiety przeprowadzonej po obchodach Wielkiego Jubileuszu 800lecia ustnego zatwierdzenia Reguły. Nie zabrakło także pod koniec czasu na dyskusję i pytania do prelegentów.

Całe spotkanie odbyło się w przyjaznej, braterskiej atmosferze zapewnionej zwłaszcza przez gospodarzy spotkania, za co wyrażamy im serdeczne podziękowania.

1

  • em

    bracia, tytuł naukowy dr piszemy bez kropki, czyli nie piszemy dr. -taki zabieg stosują np. Niemcy czy Anglicy, ale nie Polacy (:

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.