W dniach 8-12 czerwca nasze seminarium przeżywało kanoniczną wizytację o. Prowincjała Jarosława Zachariasza. Podsumowaniem rozmów prowadzonych z poszczególnymi braćmi i kursami była kapituła sprawozdawcza w piątkowy wieczór.

Rozpoczęła się ona w kaplicy seminaryjnej nieszporami, którym przewodniczył Ojciec Prowincjał. W skierowanej do nas konferencji mówił o wyzwaniach, jakie czekają nas po ukończeniu formacji seminaryjnej w świecie, do którego zostaniemy posłani. To powinno nas motywować do dobrego wykorzystania danego nam teraz czasu.

uroczyste nieszpory pod przewodnictwem Ojca Prowincjała
uroczyste nieszpory pod przewodnictwem Ojca Prowincjała

Właściwa część kapituły odbyła się w auli bł. Jana Dunsa Szkota. Tam odczytano sprawozdanie z poprzedniej kapituły oraz sprawozdania z działalności sekcji seminaryjnych. Na zakończenie Ojciec Prowincjał w kilku słowach podzielił się z nami obserwacjami poczynionymi podczas spedzonego wśród nas tygodnia.

część sprawozdawcza
część sprawozdawcza

Kapituła zakończyla się wspólna rekreacja.

spotkanie braterskie na rekreacji
spotkanie braterskie na rekreacji

Wyżsi przełożeni naszego zakonu mają obowiązek podczas swej 4-letniej kadencji dwukrotnie zwizytować wszystkie klasztory znajdujące się w ich jurysdykcji. Pierwsza wiztacja ma zawsze miejsce w pierwszym roku urzędowania, druga natomiast – pod koniec kadencji.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.