W dniach od 3 do 5 marca nasze Studium Franciszkańskie organizuje warsztaty śpiewu gregoriańskiego Ad Te, Domine przeznaczone dla mężczyzn zarówno duchownych, jak i świeckich. Ich celem będzie wzbudzanie lub pogłębianie wrażliwości na wielobarwne piękno i bogactwo muzyki chorałowej, a także przyglądanie się jej wyjątkowemu miejscu w przeżywaniu liturgii.

Przez trzy dni spędzone w średniowiecznych murach klasztoru braci mniejszych konwentualnych (franciszkanów) w Krakowie przy ulicy Franciszkańskiej 4 uczestnicy warsztatów będą mieli okazję:

🔹 poszerzyć swoją wiedzę na temat śpiew monodycznego;

🔹 popracować nad warsztatem wokalnym (emisja głosu, interpretacja utworu);

🔹 uczestniczyć w modlitwach liturgicznych, których centrum i zwieńczeniem będzie uroczysta Msza Święta o 9:30 w bazylice świętego Franciszka z Asyżu.

Materiał muzyczny opracowywany w trakcie warsztatów będzie skupiał się wokół liturgii II niedzieli Wielkiego Postu (propria, części zmienne), a także łacińskich części stałych. 

PROWADZĄCY. Nad przebiegiem prac warsztatowych będzie czuwać s. dr hab. Susi Ferfoglia, prof. UPJPII, organistka, gregorianistka, kierownik kierunku Muzyka Kościelna na UPJPII, a także br. mgr Marcin Sarna, muzykolog i komparatysta (UJ).

—————–

Szybkie info:

🔹 Warsztaty śpiewu gregoriańskiego Ad Te, Domine dla mężczyzn;

🔹 TERMIN SPOTKANIA: 3-5 marca 2023. Rozpoczęcie: piątek o 17:00 w sali świętego Eligiusza, zakończenie: Msza Święta o 9:30 w bazylice św. Franciszka z Asyżu (szczegółowy plan zostanie rozesłany uczestnikom);

🔹 MIEJSCE: klasztor oraz seminarium braci mniejszych konwentualnych przy ulicy Franciszkańskiej 4 (w samym centrum Krakowa);

🔹 KOSZT: dobrowolna ofiara (sugerowana: ok. 40 złotych). Każdy z uczestników otrzyma potrzebne materiały nutowe i dostępne pomoce. Niestety nie organizujemy noclegów i posiłków, ale gwarantujemy, że nie zabraknie kawy, herbaty i słodkiego poczęstunku.

—————————————————————————

Pytania prosimy kierować do organizatorów:
mail: warsztatyfranciszkanie@gmail.com; (+48) 12 422 71 15.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.