Tradycją seminaryjną jest, że każdy wtorkowy wieczór zarezerwowany jest na konferencję duchową. 10 czerwca naszym gościem był o. Augustyn Pelanowski, który mówił nam o ciszy w aspekcie wialki duchowej. Po części oficjalnej mogliśmy jeszcze dodatkowo porozmawiać z o.Augustynem w rekreacji seminaryjnej.

o. Augustyn Pelanowski OSPPE (właściwie Piotr Pelanowski; ur. 1963 w Ostrowcu Świętokrzyskim) – paulin, ojciec duchowny w seminarium oo. Paulinów na Skałce w Krakowie, autor książek, publicysta, malarz, rekolekcjonista.
Publikuje swoje felietony, komentarze biblijne i artykuły w prasie katolickiej, m.in. w Gościu Niedzielnym, Agendzie Liturgicznej Maryi Niepokalanej, kwartalniku formacji kapłańskiej Pastores.
Stał się znany w środowiskach chrześcijańskich dzięki uczestniczeniu w nawróceniach znanych polskich muzyków rockowych, m.in. Tomasza Budzyńskiego (Armia, 2Tm2,3), Darka Malejonka (Armia, HOUK, 2Tm2,3), Piotra Żyżelewicza (Armia, Voo-Voo) i Grzegorza „Dzikiego” Wacława, zawiązanego z warszawskim środowiskiem anarchistycznym. Użyczył swojego głosu na pierwszej płycie zespołu 2Tm2,3 – Przyjdź, w piosence Getsemani,

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.