Tradycyjne celebracje uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się w Krakowie na wawelskim wzgórzu 8 sierpnia Mszą Świętą, której przewodniczył JE ks. abp Marek Jędraszewski. Na wspólnej modlitwę przybyła delegacja naszego seminarium oraz klasztoru.

Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się w procesji do kościoła mariackiego, mijając po drodze ołtarze stacyjne. Przy każdym z nich wysłuchaliśmy homilii głoszonych przez biskupów pomocniczych naszej archidiecezji. Przy ostatnim ołtarzu słowo wygłosił ksiądz arcybiskup.

Celebracja ta gromadzi co roku wielu wiernych. Podążają oni w procesji za osobami konsekrowanymi z różnych zgromadzeń zakonnych znajdujących się na terenie Krakowa oraz bractwami katolickimi cieszącymi się bogatą historią. W szczególny sposób należy podkreślić obecność Bractwa Matki Bożej Bolesnej działającego przy naszej bazylice, którego członkowie nieśli figurę Maryi.

Uroczyste obchody miały miejsce również w Bazylice św. Franciszka. Procesja eucharystyczna przeszła tu krużgankami klasztornymi. Wspólnym modlitwom przewodniczył gwardian br. Piotr Cuber. Obecny był także br. Marian Gołąb, minister prowincjalny.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.