Już trzeci rok z rzędu 1 maja odbył się piknik pięciu seminariów franciszkańskich współpracujących z Papieską Akademią Teologiczną w Krakowie. Tym razem bracia klerycy z Kalwarii Zebrzydowskiej, Katowic-Panewnik i Krakowa-Bronowic zjechali się do centrum Krakowa, gdyż gospodarzami tegorocznego spotkania  byli Bracia Kapucyni z ul. Loretańskiej oraz nasze seminarium z Franciszkańskiej 4.

Wspólne świętowanie naszego braterstwa rozpoczęła o godz. 9.00 uroczysta msza św. w naszej Bazylice. Przewodniczył jej nasz Prowincjał – o. Jarosław Zachariasz, natomiast kazanie powiedział Wikariusz Prowincji Braci Kapucynów – o. Artur Pokrzywa.

msza św. na rozpoczęcie spotkania braterskiego
msza św. na rozpoczęcie spotkania braterskiego
uczestnicy spotkania podczas Eucharystii
uczestnicy spotkania podczas Eucharystii

Po mszy św. i małym poczęstunku uczestnicy pikniku zebrali się w seminaryjnej auli bł. Jakuba, gdzie w atmosferze radości, ale i braterskiej rywalizacji przeprowadzone zostały dwa konkursy – konkurs piosenki franciszkańskiej i konkurs wiedzy o początkach Zakonu.

część artystyczną prowadzili nasi bracia - Marcin i Józek
część artystyczną prowadzili nasi bracia - Marcin i Józek (jak widać na powyższym zdjęciu było oryginalnie 🙂 )
konkurs piosenki franciszkańskiej
konkurs piosenki franciszkańskiej (na zdj. - zespół muzyczny z Kalwarii Zebrzydowskiej)
konkurs wiedzy o początkach Zakonu
konkurs wiedzy o historii Zakonu (na zdj. - reprezentacja Kapucynów)

Popołudnie tradycyjnie już zostało poświęcone na rozgrywki sportowe pomiędzy reprezentacjami naszych seminariów. W murach WSD Kapucynów odbywał się turniej piłki siatkowej i tenisa stołowego, natomiast na stadionie „Nadwiślan” – turniej piłki nożnej. Zaciętej rywalizacji zarówno na parkiecie, jak i na murawie towarzyszył z trybun gorący doping współbraci.

turniej piłki nożnej
turniej piłki nożnej (na zdj. mecz naszej reprezentacji z braćmi z Katowic)
trybuny szalaaaaaały...
trybuny szalaaaaaały...

Po zakończeniu zmagań sportowych zebraliśmy się w kościele przy Loretańskiej na nieszporach i nabożeństwie majowym. Następnie w sali gimnastycznej Braci Kapucynów miało miejsce ogłoszenie wyników rywalizacji i wręczenie zwycięzcom przechodnich pucharów Konferencji Rektorów Seminariów Franciszkańskich. Naszemu seminarium przypadły w udziale dwa puchary. Jeden w turnieju tenisa stołowego wywalczył nam br. Marek Mycek, natomiast drugi w turnieju piłki siatkowej zdobyliśmy po bardzo wyrównanym i dramatycznym meczu z dwukrotnymi zwycięzcami turnieju – seminarium z Katowic-Panewnik. Niewiele dzieliło nas również od triumfu w piłce nożnej, jednak skończyliśmy na II lokacie ustępując miejsca Braciom Bernardynom z Kalwarii Zebrzydowskiej. Natomiast w konkursie piosenki franciszkańskiej i w konkursie wiedzy o początkach Zakonu nagrodzeni zostali Bracia Kapucyni.

br. Marek Mycek odbiera puchar za I miejsce w tenisie stołowym
br. Marek Mycek odbiera puchar za I miejsce w tenisie stołowym
br. Marcin Bauerek w imieniu całej drużyny odbiera puchar za zwycięstwo w turnieju siatkarskim
br. Marcin Bauerek w imieniu całej drużyny odbiera puchar za zwycięstwo w turnieju siatkarskim

Jak na prawdziwą majówkę przystało, spotkanie franciszkańskich seminariów zakończyło się wspólnym świętowaniem przy bigosie, kiełbaskach i innych pieczonych przysmakach na wirydarzu u Braci Kapucynów.

iście piknikowa atmosfera :-)
iście piknikowa atmosfera 🙂

Piknik jest organizowany z inicjatywy Konferencji Rektorów Seminariów Franciszkańskich, która od czterech lat skupia przełożonych franciszkańskich uczelni współpracujących z Papieską Akademią Teologiczną w Krakowie. W poprzednich latach pikniki odbywały się w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Krakowie-Bronowicach. Na przyszły rok zostaliśmy wszyscy zaproszeni do Katowic-Panewnik.

Więcej zdjęć z tegorocznego pikniku można zobaczyć w galerii.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.