Chociaż w seminarium trwa sesja egzaminacyjna to dzisiaj (29 stycznia) wszyscy bracia zebrali się w auli św. Maksymiliana. Nie były to wykłady lecz szkolenie przeciw pożarowe.

O gadzinie 14 w auli św. Maksymiliana gościliśmy instruktora, który prowadzi szkolenia przeciw pożarowe. W swoim wykładzie na temat postępowania w wypadku zagrożenia pożarem lub innymi wypadkami przedstawił on nam sposób zachowania się oraz metody działania. Dowiedzieliśmy się między innymi jak powinna wyglądać ewakuacja oraz czym należy gasić różne rodzaje pożarów. Jak należy zachować się w sytuacji kiedy potrzeba ratować wartościowe zabytki i dzieła sztuki oraz jaka powinna być nasza postawa w czasie kiedy zostanie ogłoszony alarm przeciw pożarowy.

wykład ppoż
wykład ppoż

Po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki. Każdy rozszedł się do swoich obowiązków, a po pewnym czasie został ogłoszony próbny alarm przeciw pożarowy. Po udanej ewakuacji budynku niektórzy z braci mieli okazje zapoznać się z obsługą gaśnicy przeciw pożarowej.

część praktyczna - obsługa gaśnicy
część praktyczna - obsługa gaśnicy

Mamy nadzieje, że egzaminu z tego dzisiejszego wykładu nie bedziemy musieli nigdy zdawać, a kiedy już przyjdzie taka konieczność wiemy jak się zachować.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.