8 stycznia, w dzień urodzin patrona naszego seminarium – św. Maksymiliana M. Kolbego, przeżywaliśmy nasze święto patronalne.

Nasze świętowanie rozpoczęła uroczysta msza św., której w kaplicy seminaryjnej przewodniczył nasz Prowincjał – o. Jarosław Zachariasz. Koncelebrowali ją nasi wychowawcy i wykładowcy oraz przybyły do nas specjalnie na ten dzień gwardian z Niepokalanowa – o. Stanisław Piętka.

msza św. pod przewodnictwem ojca Prowincjała w kaplicy seminaryjnej
msza św. pod przewodnictwem ojca Prowincjała w kaplicy seminaryjnej

Na zakończenie mszy ojciec Prowincjał poświęcił krzyże do oddanych kilka dni wcześniej do użytku nowych cel seminaryjnych, następnie ojciec Rektor odnowił akt zawierzenia seminarium św. Maksymilianowi i przyjęliśmy błogosławieństwo relikwiami naszego Patrona.

błogosławieństwo relikwiami św. Maksymiliana
błogosławieństwo relikwiami św. Maksymiliana
brat Hilary bierze krzyż do swojej nowej celi
br. Hilary bierze krzyż do swojej nowej celi

Po zakończeniu Eucharystii zebraliśmy się na rekreacji seminaryjnej, gdzie o. Stanisław Piętka – przełożony Niepokalanowa i Asystent Narodowy Rycerstwa Niepokalanej, dzielił się z nami doświadczeniem obecności św. Maksymiliana w swoim życiu od lat młodzieńczych aż do obecnej chwili.

ojciec Stanisław opowiada nam o św. Maksymilianie
o. Stanisław opowiada o św. Maksymilianie

Tego samego dnia po południu miało również miejsce spotkanie opłatkowe dla profesorów i współpracowników naszego seminarium.

spotkanie opłatkowe
spotkanie opłatkowe

Zwieńczeniem całodniowego świętowania był koncert kolęd w wykonaniu seminaryjnego zespołu „Fioretti” w auli bł. Jakuba.

Święto patronalne w naszym seminarium obchodzone było już trzeci raz. Ustanowione ono zostało wraz z nadaniem naszej uczelni imienia św. Maksymiliana M. Kolbego, 21 października 2006 r.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.