19 marca w sobotę o godzinie 11:00 w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie była sprawowana Msza Święta, w trakcie której dwóch braci z naszego seminarium, br. Szymon Dendys i br. Bartłomiej Rochowiak, otrzymali święcenia diakonatu z rąk ks. bp. Roberta Chrząszcza. W uroczystości uczestniczyła reprezentacja klasztorów krakowskiej prowincji franciszkanów oraz rodziny obu alumnów.

Ważnym momentem święceń było odśpiewanie Litanii do Wszystkich Świętych, w trakcie której kandydaci do diakonatu leżeli krzyżem przed ołtarzem (prostracja). Zasadniczym elementem było nałożenie przez biskupa rąk na głowę każdego z kandydatów. Następnie nowowyświęceni diakoni przywdziewali stuły zakładane na ramię oraz dalmatyki. Na koniec nastąpił obrzęd przekazania księgi Ewangelii.

Cieszymy się, że nasza franciszkańska wspólnota jest bogatsza o nowych diakonów. Życzymy im, by posługa, której się podjęli, przybliżała ich samych oraz innych ludzi do Pana, któremu się oddali. Warto w tym miejscu wspomnieć, że tego dnia w Kościele obchodziliśmy uroczystość św. Józefa. Niech orędownictwo tego Wielkiego Patrona towarzyszy naszym braciom diakonom we wszelkich dobrych dziełach.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.