14 września w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, trzech naszych współbraci z Kustodii Św. Franciszka w Kenii na codzień studiujących w Krakowie złożyło uroczyste śluby zakonne.

Bracia Raymond Ogutu, Ayub Mwenda oraz Hilary Raduk złożyli śluby posłuszeństwa, życia bez własności oraz czystości na ręce kustosza prowincjalnego o. Tadeusza Brzozowskiego OFMConv w miesjcowości Ruiri (Meru) – pierwszej franciszkańciej misji w Kenii.

Śluby braci Kenijczyków
Śluby braci Kenijczyków

W homilii przełożony franciszkanów w Kenii, zwrócił uwagę na wielką odwagę braci składających śluby, mówił o blaskach ale też i trudnych chwilach w życiu zakonnych, o Krzyżu – w który w tym dniu wpartywaliśmy się w sposób szczególny. Zepewnił swoich współbraci że życie według slubów doprowadzi ich w kosekwencji do zycia wiecznego. Na zakończenie o. Tadeusz odczytał w języku polskim list, jaki wystosował z tej okazji, przełożony gdańskiej prowincji o. Adam
Kalinowski.

Śluby braci Kenijczyków
Śluby braci Kenijczyków - od lewej br.Rajmund, br.Ayub, br.Hilary.

Uroczystośc zgromadziła wielu braci z Kenii i Tanzanii, rodziny i przyjaciół neoprofesów. Bracia Raymond, Ayub, Hilary juz za dwa tygonie rozpoczyną kolejny rok akademicki i formacyjny w seminarium franciszkańskim św. Maksymiliana w Krakowie.

br. Wojtek Ulman

Więcej zdjęć w GALERII

3

 • br. Andrzej Ł.

  Wielkie pozdrowienia z Krakowa dla braci w Kenii 🙂
  Gratuluje i do zobaczyska w Krakowie

  Odpowiedz
 • Krystian

  Gratuluje!!!

  Odpowiedz
 • Łukasz

  Mundek, niech Pan Ci blogoslawi… pamietam przed Panem… Kuzioł 🙂

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.