Dzisiejszego wieczoru, cała nasza wspólnota miała okazję posłuchać, w ramach kolejnego spotkania pastoralnego, jakie są najbliższe plany rozwoju Rycerstwa Niepokalanej w naszej Prowincji.

Naszym gościem dzisiaj był o. Piotr Cuber – Asystent prowincjalny Rycerstwa Niepokalanej.  Ojciec Piotr posługę tę podjął po ostatniej Kapitule prowincjalnej. I jak sam podkreśla stała się ona dla niego priorytetową. Na spotkaniu opowiedział nam szczegółowo w jakich kierunkach planuje rozwijać wspólnoty Rycerstwa w naszej Prowincji.

o. Piotr Cuber OFMConv - asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej
o. Piotr Cuber OFMConv - asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej

Zachęcił również wszystkich braci do tego, aby angażowali się w to wspaniałe dzieło jakie pozostawił nam św. Maksymilian Kolbe. Bardzo mocno wybrzmiało również to, że właśnie my – franciszkanie mamy tak wspaniałe dzieło na wyciągnięcie ręki, i że powinniśmy z niego czerpać jak najwięcej i propagować je wśród ludzi. Całość zakończyła się spotkaniem w rekreacji, gdzie była jeszcze możliwość zadania kilku pytań ojcu asystentowi.

w aulii św. Maksymiliana, gdzie odbyło się spotkanie
w auli św. Maksymiliana, gdzie odbyło się spotkanie

Jeżeli ktoś z Was byłby zainetersowany Rycerstwem Niepokalanej to zaparaszamy do naszego semianrium gdzie działa Młodzieżowe Koło Rycerstwa. A więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.