W dniach 08-12 lutego br. w Lubomierzu k. Limanowej, w pięknej scenerii Gorców,  przeżywaliśmy swoje rekolekcje przed święceniami diakonatu.

Udział w rekolekcjach wzięło 15 braci, czyli cały piąty kurs z naszego seminarium. Rekolekcje prowadził o. Paweł Solecki OFMConv, gwardian naszego klasztoru w Przemyślu.

Ojciec Paweł w swoich konferencjach oparł się na treści pytań jakie są zadawane kandydatom do święceń diakonatu. Dzięki temu przybliżył nam istotę tych święceń w wymiarze duchowym oraz przedstawił obowiązki jakie wynikają z faktu przyjęcia tych świeceń.

Nie zabrakło także praktycznego przygotowania. Każdy z nas mógł zapoznać się z praktyką czynności jakie podejmują diakoni w swojej posłudze.

Każdy dzień tych rekolekcji był okazją do pogłębiania swojego życia wewnętrznego. Było dużo czasu na osobiste spotkanie z Bogiem w modlitwie w pięknej górskiej scenerii.

Po zakończeniu rekolekcji wróciliśmy do Krakowa, gdzie rozpoczniemy nowy semestr i będziemy przygotowywać się w dalszym ciągu do święceń, które odbędą się w Uroczystość św. Józefa 19 marca.

Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o modlitwę w naszej intencji, abyśmy dobrze przygotowali się do podjęcia zadań święceń diakonatu i dobrze przygotowali się do święceń prezbiteratu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.