Nasze franciszkańskie konstytucje zakonne nakazują każdemu zakonnikowi, zarówno na ślubach czasowych, jak i wieczystych, odbyć raz w roku pięciodniowe rekolekcje zakonne. Dla nas, braci mieszkających przy Franciszkańskiej 4, jest to również czas przygotowania do odnowienia profesji zakonnej na kolejny rok formacji.

W tym roku nasze rekolekcje poprowadziła Wspólnota Nowej Ewangelizacji z Cieszyna, z o. Witem Chlondowskim na czele. Oj, oryginalny był ten czas! Nie zdarzyło się jeszcze, aby rekolekcje w naszym seminarium przybrały postać tzw. Kursu Jana, jednego z ponad dwudziestu kursów formacyjnych Szkół Nowej Ewangelizacji.

Medytacja słowa, adoracja, praca w grupach, konferencje osób świeckich i zakonników, modlitwa liturgiczna i spontaniczna – tymi narzędziami w tym roku „rzeźbił” nas Jezus Chrystus!

Wspólnocie Zacheusz dziękujemy i błogosławimy Wam Bożym Imieniem!

Rekolekcje zakończyliśmy odnowieniem naszych ślubów. Mszy Świętej, podczas której na kolejny rok ślubowaliśmy czystość, posłuszeństwo i brak własności, przewodniczył ojciec wikariusz naszej prowincji Piotr Stanisławczyk.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.