Mogłoby się wydawać, że niedziela jest to idealny czas na „nic nie robienie”. Jednak nie w seminarium. Po całym tygodniu wykładów przyszedł czas na inny rodzaj zaangażowania. Mianowicie duszpasterstwa i sekcje.

Tak się złożyło, że wczorajsza niedziela obfitowała w różne spotkania duszpasterskie i sekcyjne. Ponadto i inne wydarzenia w których braliśmy udział. Od rana bracia z kursu I i II rozprowadzali przy bazylice książki o tematyce religijnej, a z których dochód przeznaczony jest w całości na przygotowanie tegorocznej „Żywej Szopki”.

Natomiast po wspólnej Eucharystii w naszej bazylice wszyscy bracia nie zaangażowani w inne posługi udali się na cmentarz gdzie modlili się o życie wieczne dla naszych zmarłych współbraci.

Po południu natomiast swoje spotkanie miała Wspólnota Wiary i Światła czyli tzw. „Muminków”. Nasi bracia uczestniczą w tych spotkaniach jako pomagający przy przygotowaniu liturgii i wspólnych spotkań po Eucharystii.

msza św. wspólnoty Wiara - Światło
msza św. wspólnoty Wiara - Światło

Również mniej więcej o tej samej porze w kaplicy Matki Bożej Bolesnej odbywała się Msza Święta w języku hiszpańskim „Misa en Espanol”. Uczestniczący w niej bracia mają za zadanie przygotowanie Liturgii i tekstów do Liturgii Słowa. Natomiast po Eucharystii wszyscy udają się do salek katechetycznych gdzie przy kawie, herbacie i dobrym ciastku prowadzone są ożywione dyskusje (oczywiście po hiszpańsku).

śpiew podczas mszy w języku hiszpańskim
śpiew podczas mszy w języku hiszpańskim

Długi weekend to także jak co roku w naszym seminarium czas rekolekcji dla młodzieży męskiej. Dlatego też czterech braci, którzy działają w duszpasterstwie powołaniowym również przeżywa ten czas pod znakiem posługi w swoim duszpasterstwie.

Oczywiście nasze zaangażowanie duszpasterskie nie kończy się w niedziele, gdyż liczna grupa braci uczestniczy w swoich duszpasterstwach w ciągu tygodnia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.