O 22.30, w Wigilię Bożego Narodzenia 2018 roku, abp Marek Jędraszewski rozpoczął dwudziestą szóstą Żywą Szopkę przy Franciszkańskiej. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy życzenia. Potem kolędowaliśmy wraz z franciszkańskim zespołem seminaryjnym Fioretti .

Następnie uczestniczyliśmy w Pasterce pod przewodnictwem o. prowincjała Mariana Gołąba. Na początku liturgii odbyło się uroczyste wniesienie figurki Pana Jezusa i złożenie jej w żłobie, przygotowanym wcześniej przez braci. Minister prowincjalny wygłosił słowo Boże i homilię.

Tegoroczne Boże Narodzenie świętowaliśmy wraz z uczniami szkoły w Poskwitowie, z perkusyjnym zespołem dzieci Wołki i Osiołki, zespołem Ku Chwale i braćmi z zespołu Fioretti. To był niezapomniany czas radowania się z przyjścia na świat Jezusa. 

26 grudnia bawiliśmy się z zespołem Jakubowe Muszelki – to wielka radość, gdy dzieci stoją na scenie i mówią czy śpiewają z wielką prostotą. Jasełka przedstawili domownicy z San Damiano – franciszkańskiego centrum profilaktyki i leczenia uzależnień. Kolędowaliśmy również z zespołami Kwartet C.D.N. i NaNowo. 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.