Minęły już święta, nastał teraz dla nas czas odpoczynku i nabierania sił na kolejny czas wykładów i egzaminów.

Jak juz pisałem wcześniej czas świąt to dla nas także czas wytężonej pracy. Jednak już po świętach, kiedy zakończy się Żywa Szopka i inne wydarzenia, przychodzi dla nas czas kiedy możemy odpocząć i zacząć nabierać sił na kolejny okres wykładów i zbliżających się dużymi krokami egzaminów.

W okresie od 27 grudnia do 4 stycznia w seminarium staramy sie dobrze wypocząć, oczywiście cały czas trwając w świątecznej atmosferze. Program dnia w tym czasie jest dość luźny, nie mamy jakiś specjalnych prac. Jest to czas ściśle przeznaczony na modlitwę, wspólne spotkania i odpoczynek.

wspólne spotkania w rekreacji
wspólne spotkania w rekreacji

29 i 30 grudnia mieliśmy tzw. dwudniówkę. Jest to to samo co jednodniówka tylko, że trwa dwa dni. Jest to czas kiedy, jeżeli ktoś ma blisko Krakowa rodzinę, to może ją odwiedzić. I wielu braci tak też zrobiło. Udali się oni do swoich rodzinnych domów, gdzie spędzili te dwa dni.

Jak by nie było, czas ucieka dość szybko. Już będziemy witać Nowy Rok, a  4 stycznia wrócą do Krakowa bracia, którzy wyjechali na święta czy to do domów rodzinnych, czy też do naszych klasztorów i 5 stycznia ruszają już wykłady.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.