Wszystko co dobre, szybko się kończy, tak też było z naszym braterskim spotkaniem w Harmężach. Zakończyliśmy je w niedzielę 29 maja w dniu 70-tej rocznicy osadzenia św. Maksymiliana w KL Auschwitz.

W ostatnim dniu po porannych modlitwach i śniadaniu odbyło się spotkanie z siostrą Raffaellą Aguzzoni – Misjonarką Niepokalanej Ojca Kolbego, która jest Prezesem Międzynarodowym Rycerstwa Niepokalanej (MI), a która przyjechała do nas z Rzymu. W czasie tego spotkania zapoznała nas siostra ze strukturami Stowarzyszenia MI na całym świecie oraz z aktualizacją jego charyzmatu w Europie i na całym świecie.

spotkanie z s. Raffaellą
spotkanie z s. Raffaellą
spotkanie z br. Francoisem
spotkanie z br. Francoisem

Następne spotkanie miało miejsce z bratem Francoisem Godeferdem OFMConv, sekretarzem międzynarodowym MI, który jest przełożonym klasztoru w Lourdes. Podzielił się on z nami świadectwem życia oraz mówił o realizacji franciszkańskiego charyzmatu w specyficznym miejscu jakim jest Sanktuarium w Lourdes.

przemarsz od bramy do bloku śmierci
przemarsz od bramy do bloku śmierci
Eucharystia obok bloku śmierci
Eucharystia obok bloku śmierci

Na zakończenie wszyscy uczestnicy udali się do obozu KL Auschwitz, gdzie przeszliśmy wspólnie od bramy obozu do bloku 11 – bloku śmierci, gdzie zginął także św. Maksymilian. Tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył o. Jarosław Zachariasz OFMConv, prowincjał naszej prowincji zakonnej.

uczestnicy spotkania
uczestnicy spotkania

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.