Dzień 29 listopada to we wspólnotach franciszkańskich Święto Wszystkich Świętych franciszkańskich. Tego też dnia wszyscy, braci którzy złożyli już śluby (także czasowe), uroczyście w swoich wspólnotach, odnawiają je przed Bogiem.

W tym roku wyjątkowo odnowienie profesji zostało w naszej wspólnocie klasztornej i seminaryjnej przeniesione na dzień 28 listopada, a to ze względu na rozliczne obowiązki jakie bracia mają w sobotę.

Zapewne ciekawi Was jak wygląda taka uroczystość. Zatem u nas, po obiedzie wszyscy udaliśmy się do Kaplicy Matki Bożej Bolesnej w naszej bazylice. Tam o. Gwardian przewodniczył modlitwie Liturgią Godzin („modlitwa w ciągu dnia”) oraz skierował do nas kilka słów związanych z profesją oraz listem jaki skierował do wszystkich braci z naszego Zakonu ojciec Generał. Jest to już czwarty taki list, który ma za zadanie lepiej przygotować nas do 800 lecia powstania naszego Zakonu. Następnie wszyscy razem odnowiliśmy naszą profesję zakonną. Uroczyste wręczenie listów ojca Generała odbyło się w naszej kaplicy w czasie nieszporów.

wręczenie listów o. Generała
wręczenie listów o. Generała

Ponadto warto również wspomnieć, że cała nasza wspólnota uczestniczyła dzisiaj w uroczystej Eucharystii, jaka była sprawowana w naszej bazylice o godz. 16:30 z okazji 29 rocznicy ustanowienia św. Franciszka patronem ekologów i ornitologów.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.