Dzisiaj w godzinach popołudniowych zebrała się Rada Seminaryjna. Było to pierwsze spotkanie w tym roku akademickim. Pewnie zastanawiacie się czym jest ta Rada?

Idąc za Regulaminem Seminarium, można powiedzieć, że Rada jest to taki organ, który jest przedstawicielem całej wspólnoty seminaryjnej i juniorackiej. Zajmuje się Ona sprawami dotyczącymi życia wspólnego braci, a ściślej mówiąc stara się , aby to życie było lepiej zorganizowane.  Do Rady należą bracia, którzy nazywani są Radnymi. Każdy kurs deleguje jednego brata Radnego. Ponadto w skład Rady wchodzą br. Dziekan, br. Wicedziekan, br. Dziekan Junioratu oraz br. Ceremoniarz. Czyli w przypadku naszego seminarium 10 osób.

początek obrad
początek obrad

Dzisiejszą Radę rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, po czym przeszliśmy do omawiania poszczególnych wniosków, jakie bracia mogą wcześniej zgłaszać do rozpatrzenia na Radzie. W czasie trwania dzisiejszej Rady, która trwała ponad póltorej godziny, podjęliśmy wiele wątków związanych głównie z życiem codziennym, a także z Postem franciszkańskim przed Bożym Narodzeniem. Kontynuacją Rady Seminaryjnej jest Kapituła, którą w najbliższym czasie będziemy przeżywać w naszym seminarium.  Na Kapitule przedstawiane są między innymi wnioski, w sprawie których Rada nie mogła sama się wypowiedzieć.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.