Przeżywane przez trzy pierwsze dni listopada: Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Serafickiego jak co roku miały wyjątkowy charakter.

Obchody Uroczystości Wszystkich Świętych w naszej wspólnocie rozpoczęła całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy seminaryjnej z 31 października na 1 listopada. W ten sposób kontynuowaliśmy kilkuletni zwyczaj tej modlitwy.

W każdy z tych trzech dni celebrowaliśmy Eucharystię w bazylice wraz ze wspólnotą klasztorną. Po obrzędach Mszy Świętej braliśmy udział w procesji po krużgankach, które są miejscem pochówku. Każdego dnia w wyznaczonych stacjach następowały wypominki wraz z towarzyszącymi modlitwami.

Zgodnie z tradycją nawiedzania grobów wielu braci udało się na Cmentarz Rakowicki. Seminaryjna delegacja uczestniczyła także w modlitwie za zmarłych na Cmentarzu Salwatorskim. Ponadto w naszej kaplicy seminaryjnej odbyło się nabożeństwo wypominkowe.

Obok wspomnianych wydarzeń, 2 listopada przeżywaliśmy dzień skupienia. Poprowadził go ks. Jacek Nowak, salwatorianin z Krakowa. W konferencji nawiązał do tematu eschatologii. Swoje rozważania oparł na dwóch fragmentach Pisma Świętego z Księgi Koheleta oraz Apokalipsy św. Jana.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.