W poniedziałek, 18 maja kolejny dzień skupienia dla naszej wspólnoty prowadził o. Jarosław Wysoczański, wieloletni misjonarz w Ameryce Południowej i Afryce, obecnie pracujący w sekretariacie misyjnym naszego Zakonu w Rzymie.

o. Jarosław Wysoczański
o. Jarosław Wysoczański

Pierwszą konferencję o. Jarosława usłyszeliśmy już podczas porannych modlitw. Do południa była jeszcze jedna konferencja i msza św. z homilią.

wspólna Eucharystia
wspólna Eucharystia

W swoim nauczaniu o. Jarosław skupił się na ostatnich wydarzeniach w naszym Zakonie związanych z przygotowaniami do 800-lecia charyzmatu franciszkańskiego. Do rozważenia zaproponował też X rozdział naszej reguły zatytułowany: „O upominaniu i poprawianiu braci” i w jego kontekście mówił o relacji przełożonych do podwładnych oraz o istocie posłannictwa i świadectwa chrześcijańskiego w dzisiejszym świecie. Jak na misjonarza przystało, o. Jarosław głosił Słowo Boże bardzo żywioło, z pasją, przez co wzbudził duże zainteresowanie braci.

wraz z podziękowaniami za głoszone Słowo o. Jarosław otrzymał od nas drobny upominek
wraz z podziękowaniami za głoszone Słowo o. Jarosław otrzymał od nas drobny upominek

Popołudnie było przeznaczone na osobistą medytację X rozdziału reguły i podzielenie się owocami tej medytacji w grupach, a wieczorem był czas na indywidualną i wspólnotową adorację Pana w Najświętszym Sakramencie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.