W nocy z 29 na 30 maja gościliśmy w naszych progach niecodziennego pielgrzyma, gdyż poruszającego się na rowerze.

Pielgrzymem tym jest p. Marek Śledź, który ma 50 lat, a od 1999 roku jest członkiem Akcji Katolickiej działającej przy parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Jedną z form działalności tego oddziału Akcji Katolickiej są pielgrzymki rowerowe. W ramach Grupy Rower Akcji Katolickiej BICICLETTA A.K obejmującej 185 pielgrzymów odwiedzili oni przez 11 lat większość sanktuariów Maryjnych w Polsce z koronowanymi wizerunkami Matki Bożej, a także kilka sanktuariów Maryjnych.

W roku wyniesienia na ołtarze sługi Bożego Jana Pawła II pan Marek pragnie podziękować Bogu za pontyfikat Papieża Polaka oraz za łaskę pielgrzymowania. Formą dziękczynienia jest wysiłek i modlitwa w trakcie indywidualnej pielgrzymki rowerowej obejmującej wszystkie miejscowości, które nawiedził w trakcie swoich wizyt w Ojczyźnie Jan Paweł II.

trasa pielgrzymki
trasa pielgrzymki

Po hasłem Santo Subito – Ora Pro Nobis trasę ponad 4,5 tyś. kilometrów chciałby pokonać z Bożą pomocą w 27 dni, które mają symbolizować 27 lat Wielkiego Pontyfikatu. Pielgrzymkę pan Marek rozpoczął 27 maja w Legnicy, a chce zakończyć 23 czerwca w Częstochowie.

Nasz pielgrzym zachęca każdego, kto pragnąłby się przyłączyć do tej pielgrzymki, do duchowego w niej uczestnictwa. Możemy wspólnie dziękować Bogu za błogosławionego Jana Pawła II i prosić go o wstawiennictwo za nami.

Jak napisał nam pan Marek: Zapewne przyjdzie mi w różnych warunkach pogodowych i terenowych pokonywać dziennie średnio ponad 180 kilometrowe etapy. W tych dniach Wasza duchowa obecność będzie dla mnie nieocenionym wsparciem i dodatkową motywacją na trasie. Bóg zapłać.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.