Jako pierwszą polecam książkę Tomasza Protasiewicza „Msza święta ojca Pio”

Tomasz Protasiewicz

„Msza św. Ojca Pio”

Z okładki:

„Aby poznać Ojca Pio i zrozumieć fenomen jego wielkości, trzeba poznać jego Mszę Świętą. Była ona czymś wyjątkowym, co odróżniało ją od wszystkich innych Mszy odprawianych na całym  świecie. W jej celebracji sam odprawiający był uosobieniem Hostii.

Eucharystia sprawowana przez Stygmatyka stała się tak specyficzna, iż dla podkreślenia jej indywidualnego i odmiennego charakteru utarło się używanie sformułowania „Msza Święta Ojca Pio jako jej nazwy własnej.

Niniejsza książka próbuje ukazać, czym dla Ojca Pio była Najświętsza Ofiara oraz w jaki sposób ją przeżywał i sprawował. ”

Moja opinia:

Dla mnie ta książka to doskonała synteza myśli i życia eucharystycznego o. Pio. Jest ona nie tylko dobrą lekturą do poczytania o wielkim świętych, ale także może być dobrym materiałem do osobistej refleksji na temat mojego przeżywania Eucharystii. Ojciec Pio swoją osobistą postawą pokazuje jak wielkim Misterium jest Ofiara Mszy Świętej. Dzięki lekturze tej książki zrozumiałem jak należy widzieć, rozumieć i przeżywać Ofiarę Jezusa. Książka ta nie podaje gotowej metody jak dobrze przeżyć Mszę Świętą, ale pokazuje jak uczyć się odnajdywać się w Niej, w bardzo osobisty sposób. Jak dla mnie jest to njawiększa wartość tej książki. Dzięki temu mogę z pomocą Boga odnajdywać w sobie umiłowanie Eucharystii.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.