Po wakacyjnej przerwie znów ruszyły comiesięczne spotkania na Mszy hiszpańskiej. Misa en Español jest to wspólne spotkanie osób pochodzących z krajów posługujących się językiem hiszpańskim (dodam, że nie chodzi tylko o Hiszpanię :D).

Obraz 014

Na Mszę Świętą, którą odprawia teraz jeden z naszych ojców (tym razem o. Zbigniew Świerczek) przychodzi około 40-50 osób. Część braci włącza się w jej przygotowanie, oczywiście na tyle, ile pozwoli im znajomość języka. 🙂 Oprawę muzyczną i czytania przygotowują wierni. Spore wrażenie robi zespół muzyczny ubrany w tradycyjne stroje i grający jak na polskie realia dość skoczne melodie, co tylko podnosi atrakcyjność liturgii i przyciąga do kaplicy Matki Bożej Bolesnej (gdzie zawsze odbywa się Msza) ciekawskich, którzy często zostają do zakończenia spotkania. Po Mszy Świętej odbywa się tradycyjne już spotkanie przy kawie czy herbacie, a czasem i ciastku, gdzie można porozmawiać (najczęściej nie po polsku) i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o innych krajach i zwyczajach. Na spotkaniach są obecne prawie zawsze osoby, które pomagają nam zorganizować to spotkanie, ale pojawiają się też goście i turyści, którzy chcieli w niedzielę uczestniczyć we Mszy we własnym języku.

Obraz 044

Misa en Español odbywa się zawsze w drugą niedzielę miesiąca w naszej bazylice na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych (niekoniecznie znających język hiszpański).

br. Piotr Szpunar

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.