W dniu 12 maja br. nasza wspólnota przeżywała majowy dzień skupienia. Prowadzącym był o. Andriej Buko OFMConv, który pracuje na co dzień w Sankt Petersburgu (Rosja).

Po porannych modlitwach (jutrznia z godziną czytań) i śniadaniu wysłuchaliśmy konferencji ojca Andrieja. Mówił on o kontemplacji Bożego oblicza. Przypomniał, że oblicze, twarz wyraża całego człowieka, a więc kiedy stajemy przed wymalowanym Bożym obliczem, stajemy nie przed obrazem, ale przed konkretną Osobą, gdyż zobaczyć czyjąś twarz to znaczy zostać dopuszczonym do czyjejś obecności.  Tak jest właśnie z kontemplacją Oblicza Jezusa. Kiedy wpatrujemy się w  Jego twarz widzimy miłość bezwarunkową, którą On nas obdarzył.

 

Oblicze Chrystusa  w które wpatrujemy się w naszej kaplicy
Oblicze Chrystusa w które wpatrujemy się w naszej kaplicy

Przed obiadem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w czasie której o. Andriej w homilii przypomniał nam, że chcąc odnaleźć w swoim życiu wolę Bożą trzeba zgłębiać karty Pisma Świętego. Na zakończenie dodał, że każdy otrzyma życie wieczne w Bogu, jeżeli karmi się Jego Żywym Słowem i Żywym Chlebem, które jest Jego Ciałem.

Popołudniu wspólnie modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz po medytacji dzisiejszej Ewangelii dzieliliśmy się jej owocami ze sobą nawzajem.

Wieczorem zaś po odmówieniu nieszporów odśpiewaliśmy przed figurą Niepokalanej „majówkę” w naszym ogrodzie.

Na zakończenie dnia każdy miał okazję na osobistą adoracje Najświętszego Sakrametu.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.