Majowy dzień skupienia poprowadził ks. Andrzej Ziółkowski CM ze zgromadzenia księży misjonarzy św. Wincentego a Paulo.Rozpoczęliśmy jutrznią podczas której prowadzący wprowadził nas w tematykę rozważań. Kolejnym punktem była konferencja, a potem Eucharystia.

 

ks.Andrzej Ziółkowski

Dopełnieniem konferencji było film „Wyspa”, który obejrzeliśmy wspólnie z ks. Andrzejem.

 Maj obfitował również w spotkania z innymi gośćmi. W naszych murach w bieżącym miesiącu gościliśmy m.in. o.Leona Knabita OSB, który wygłosił do nas konferencję na temat „Cisza w aspekcie walki duchowej”, a wcześniej naszym gościem była pani Wanda Płótawska, która mówiła nam o tym jak kształtować prawidłowe relacje międzyludzkie.

 Andrzej Ziółkowski – wykładowca teologii pastoralnej i homiletyki w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy oraz homiletyki w WSD OO. Franciszkanów Konwentualnych i Reformatów w Krakowie. W latach 2000-2003 asystent na Katedrze Teologii Pastoralnej Szczegółowej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Był członkiem i zarazem sekretarzem Sekcji Pastoralistów Polskich. Należy do Sekcji Homiletów Polskich.

 Wanda Półtawska – doktor nauk medycznych oraz specjalista w dziedzinie psychiatrii. Podczas II wojny światowej więziona w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Bliska przyjaciółka Jana Pawła II.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.