Okres Bożego Narodzenia kończy Niedziela Chrztu Pańskiego. Wyjątkowe święto, w którym wspominamy chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Jest to pamiątka wydarzenia jakie miało miejsce około dwa tysiące lat temu w Ziemi Świętej, a które poświadczają w swoich zapisach Ewangeliści.

Kolejne dni należą już do tzw. Okresu Zwykłego, który tradycyjnie zaznacza się zielonym kolorem szat liturgicznych. Bywa on nazywany „czasem wzrostu Kościoła” . Uwaga w tym czasie nie jest skupiona już na jednej, konkretniej tajemnicy wiary, lecz na całej działalności i osobie Syna Bożego.

Wspominaną tajemnicę w celebrowanej w naszej bazylice w Krakowie liturgii niedzielnej, której towarzyszyła nasza asysta podkreślił obrzęd aspersji na początku celebracji oraz chrzcielne wyznanie wiary.

Kilka dni wcześniej w czwartek 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego wybraliśmy się na tradycyjne kolędowanie do sióstr klarysek. Najpierw w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła został odprawiona Msza Święta, której przewodniczył rektor naszego seminarium, o. Mariusz Orczykowski. Po Eucharystii pozostaliśmy w ławkach by razem z siorami zgromadzonymi na chórze śpiewać kolędy. Wspólnie spędzony czas był przeniknięty radości i wielbieniem Pana.

Bożonarodzeniowa szopka w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Krakowie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.