W dniu 9 stycznia br., w niedzielę odbył się koncert kolęd iberoamerykańskich i polskich. Organizatorami tego koncertu byli: Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów w Krakowie i Iberoamerykańska Wspólnota Chrześcijańska Ojców Franciszkanów w Krakowie.

 

Pierwszym punktem programu była uroczysta Msza św. w języku hiszpańskim w naszej bazylice. Eucharystii przewodniczył o. Zbigniew Świerczek OFMConv, który jest Sekretarzem ds.  Animacji Misyjnej w naszej Prowincji zakonnej.

 

Po Eucharystii uczestnicy spotkania udali się do auli bł. Jakuba Strzemię, gdzie odbył się koncert kolęd w wykonaniu Juliety Gonzalez – sopran, Barbary Hawling – fortepian.  Artystki wykonywały utwory m.in. z Wenezueli, Meksyku, Hiszpanii oraz kilka polskich kolęd i pastorałek.

 

 

Gościnnie w koncercie wystąpił nowopowstały chór młodzieżowy VIII LO w Krakowie Canticum Cantinorum pod dyrekcją Małgorzaty Mazur.

 

Wśród publiczności na koncercie zasiadał również pan Janusz P. Postolko, Konsul Honorowy Meksyku w Krakowie.

 

 

Po zakończonym koncercie uczestnicy udali się na poczęstunek kawą, herbatą i ciastkami.  Organizatorzy byli zaskoczeni bardzo dużym zainteresowaniem jakie wzbudziła ta inicjatywa i podkreślają, że z każdym miesiącem przybywa uczestników Mszy św. w języku hiszpańskim, która odprawiana jest w naszej bazylice.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.