W czwartek 27 stycznia w naszej wspólnocie seminaryjnej przeżywaliśmy kapitułę sprawozdawczo-wyborczą.

Kapituła podzielona był na trzy części. Pierwsza z nich odbyła się w kaplicy. Były to uroczyste nieszpory wraz z konferencją ascetyczną o. Rektora. Ojciec Rektor mówił o warunkach do dobrego rozeznania powołania wynikających z obserwacji życia wspólnego, które jest jednym z podstawowych wymiarów franciszkańskiego charyzmatu.

W drugiej części zebraliśmy się w jednej z sal, aby wysłuchać sprawozdań z działalności naszego seminarium za poprzedni semestr. Jako pierwsze przedstawione zostało sprawozdanie ekonomiczne, które pokazało nam jakimi prawami ekonomicznymi rządzi się nasza wspólnota. Następnie bracia przeczytali swoje sprawozdania z działalności sekcji, jakie działają w naszym seminarium.

Kolejnym etapem tej części były wybory dziekana seminarium na drugi semestr tego roku akademickiego. Nowo wybranym dziekanem został br. Michał Mordziałek, który przyjął wybór.

Trzecia część kapituły miała miejsce w rekreacji, gdzie świętowaliśmy wybór nowego dziekana oraz pogłębialiśmy wymiar wspólnotowy naszego życia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.