Od 1 do 30 września w Brehovie (Słowacja) bracia z trzech Polskich prowincji franciszkańskich (OFMConv) przeżywają swój II Nowicjat.


Klasztor Minorytów (tak na Słowacji nazywają się franciszkanie) w małym Brehovie przez cały wrzesień tętni życiem i jak mało kiedy wszystkie pokoje są zajęte. Całe to zamieszanie jest spowodowane przez II Nowicjat, który jest miesięcznym okresem bezpośredniego przygotowania do złożenia ślubów wieczystych. Przeżywa go w tym roku 30 braci z wszystkich Polskich prowincji franciszkańskich (OFMConv).

Wnętrze Kościoła w Brehovie
W tym oddaleniu od Polski i Krakowa nie jesteśmy sami. Do tej pory odwiedzili nas: kustosz słowacki o. Lucjan Bogucki oraz Wikariusze naszych prowincji, a z niecierpliwością oczekujemy odwiedzin naszego Rektora – o.Piotra.
Przez te 30 dni poznajemy prawodawstwo zakonne: Reguła, Konstytucje, Statuty, ale przede wszystkim jest to czas przeznaczony na „złapanie głębokiego oddechu duchowego” przed złożeniem Profesji wieczystej.

Jak zawsze prosimy wszystkich Was o wsparcie nas swoją modlitwą nie tylko teraz, ale i później, byśmy żyli tym co będziemy ślubować do końca naszych dni.

Galeria

1

  • Kazimierz

    Niech was Bóg blogosławi i strzeż. Pozdrawiam wszystkich braci a szczególnie br. Pawła z prowincji krakowskiej. W naszej parafii Misje Święte – pamiętamy i zanosimy modlitwy.
    Z BOGIEM

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.