W dniu dzisiejszym (20 maja) na naszej porannej Eucharystii  gościliśmy o. bpa. Jerzego Maculewicza (franciszkanina), który jest Administratorem Apostolskim w Taszkiencie (Uzbekistan).

W czasie homilii ojciec biskup nawiązując do dzisiejszej Ewangelii mówił o cierpieniu ludzkim oraz o wierze, która wyprowadza z tego cierpienia. O. Jerzy wskazał na to, że cierpienie nie wiąże się tylko z bólem fizycznym, ale może być spowodowane odrzuceniem przez najbliższych (np. św. s. Faustyna).

spotkanie w rekreacji
spotkanie w rekreacji

Na zakończenie dzieląc się przykładem z własnego życia kaznodzieja przypomniał, że nie należy lękać się wyzwań jakie są przed nami stawiane, gdyż często są to natchnienia od Ducha Świętego.

o. dk. Marian - pierwszy z prawej
o. dk. Marian - pierwszy z prawej

Po Eucharystii gościliśmy o. biskupa Jerzego w rekreacji na wspólnej kawie. Tam też czekała na nas kolejna niespodzianka. Dzisiaj przyjechał o. dk. Marian, który był na swojej praktyce diakońskiej w Zielonej Górze. Wraz z o. dk. Marcinem będą teraz przygotowywać się do egzaminu jurysdykcyjnego, czyli do sprawdzenia umiejętności zastosowania w praktyce zdobytej przez sześć lat studiów wiedzy z prawa kanonicznego i teologii moralnej.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.