W niedzielę 12 czerwca w Rudawie koło Zabierzowa (powiat krakowski) odbył się VII Jurajski Półmaraton (21,097 kilometrów). Jest to jeden z najtrudniejszych, pod względem profilu trasy, biegów półmaratońskich w Polsce. Brali w nim udział zarówno zawodowcy jak i amatorzy, łącznie ukończyło bieg 1398 zawodników, kobiet i mężczyzn.

W tym roku w rywalizację włączyli się też bracia z naszego seminarium. Po odpowiednich przygotowaniach zdecydowaliśmy się na start w tym wymagającym biegu.

 

br. Rusłan w czasie biegu
br. Rusłan w czasie biegu

Wszyscy ukończyliśmy bieg z bardzo dobrymi wynikami: br. Łukasz Pazgan 663 miejsce z czasem 1.52.35 godz.; br. Piotr Szpunar 626 miejsce – 1.51.14 godz.; br. Rusłan Zhmurko 544 miejsce- 1.48.55 oraz br. Jacek Bielecki 96 miejsce- 1.29.14.

 

nasza drużyna
nasza drużyna

Ponadto w specjalnej klasyfikacji drużynowej, gdzie sumowano czasy pięciu wcześniej zgłoszonych zawodników (w tym minimum jednej kobiety) uplasowaliśmy się na 10 miejscu na 19 zgłoszonych drużyn. W składzie naszej drużyny była Magdalena Inglot, nauczycielka wychowania fizycznego z Łańcuta, która indywidualnie zajęła 1059 miejsce, z czasem 2.06.47 godz.

Zmaganiom zawodników towarzyszyła słoneczna pogoda i piękne krajobrazy jury krakowsko-częstochowskiej.

Więcej informacji na stronie: www.jurajskipolmaraton.pl

br. Jacek Bielecki

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.