25 października br. w Lubomierzu k. Mszany Dolnej odbył się „Dzień Wspólnoty” Ruchu Światło – Życie. W spotkaniu wzięli udział członkowie wspólnot Ruchu, które gromadzą się przy klasztorach naszej prowincji. Tym razem w Lubomierzu zebrała się dość spora grupa ludzi. Naliczyliśmy ponad setkę uczestników spotkania. Nie zabrakło wspólnot z Dąbrowy Górniczej, Jasła, Krakowa, Krosna, Kowar, Lublina, Lubomierza, Pieńska, Radomska, Rychwałdu, Sanoka i Szklarskiej W spotkaniu tym wzięło udział także bracia klerycy. Była nas piątka. Każdy w jakiś sposób związany z Oazą. Jedni byli na obozach oazowych w wakacje, a inni w tym roku w ramach praktyk duszpasterskich uczestniczą w spotkaniach Oazy przy naszym seminarium.


Poręby.
Dzień wspólnoty rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty, i krótkim przedstawieniem każdej wspólnoty. Każda grupa miała powiedzieć kilka słów o swojej działalności oraz zaśpiewać piosenkę. Po tym krótkim wprowadzeniu (które przedłużyło się tylko o godzinę:) ) wszyscy uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył i kazanie wygłosił Wikariusz naszej Prowincji o. Paweł Dybka. Następnym punktem był obiad, po którym ponownie spotkaliśmy się wszyscy razem w kościele, gdzie uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym, w czasie którego składane były przez uczestników świadectwa .
Normalną koleją rzeczy musiał nadejść wieczór, zatem po podsumowaniu dnia, rozjechaliśmy się do swoim miast, ubogaceni spotkaniem i nowymi treściami.


Wspólnota oazowa przy naszym seminarium ma swoje spotkania w każdy czwartek, a każde z nich rozpoczyna się Eucharystią w bazylice. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany ideą Ruchu Światło – Życie to więcej informacji na ten temat odnajdzie na stronie www.oaza.pl lub www.oaza.franciszkanie.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.