W przeddzień obchodziliśmy nabożeństwo przejścia Franciszka do Tego, którego nad życie ukochał i dla którego poświęcił wszystko. To tzw. „Transitus”. Wieczorem bazylika rozświetliła się światłem świec, a my – bracia mniejsi konwentualni – wpatrywaliśmy się w Niebo, gdzie czeka na nas Brat Franciszek. Zobacz zdjęcia

Po chwilach refleksji i zadumy nad Jego życiem przyszedł czas na radość i taniec. Nasza prowincja zakonna zorganizowała Dzień św. Franciszka, który odbył się 6 października na skwerze przy naszym Seminarium. Na początek – duch franciszkański w piosenkach naszego Fioretti, prezentacje naszych franciszkańskich dzieł (Instytut Studiów Franciszkańskich, Domostwo San Damiano z Chęcin, Fundacja Brat Słońce, Sekretariat Misyjny, Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu). Dzień zakończył koncert uwielbienia, który był dziełem m.in. zaprzyjaźnionego z naszym klasztorem Piotra Pałki, jego chóru Voce Angeli oraz wielu artystów krakowskich i nie tylko.

Jesteśmy przekonani, że całe Niebo uwielbiało Pana razem z nami za życie i świętość Brata Mniejszego! Już czekamy na kolejne Franciszkowe imieniny!

Więcej na zakonfranciszkanow.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.