Dzień 8 stycznia corocznie w naszej wspólnocie obchodzony jest jako dzień patronalny naszego seminarium. W tym roku była to uroczystość jeszcze bardziej podniosła, gdyż w całym naszym Zakonie oraz w naszej Ojczyźnie obchodzimy rok poświęcony osobie i dziełu św. o. Maksymiliana Kolbe.

Z okazji dnia patronalnego w naszym seminarium odbyła się Sesja Kolbiańska. Uroczyście otworzył ją o. Jarosław Zachariasz przełożony krakowskiej prowincji franciszkanów.

Swoje referaty wygłosili znamienici prelegenci: ks. prof. dr hab. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, o. prof. Zbigniew Suchecki OFMConv, który przyjechał z Rzymu, o. lic. Kazimierz Malinowski OFMConv z Warszawy, ks. dr Piotr Gąsior z Krakowa.

Na zakończenie spotkania naukowego uczestnicy wzięli udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył wyższy przełożony krakowskich franciszkanów.

Natomiast bracia z seminarium, jeszcze wieczorem mieliśmy okazję spotkania z o. Prowincjałem, który dzielił się z nami swoimi refleksjami na temat życia zakonnego oraz misji jakie prowadzi nasza Prowincja i nasz Zakon.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.