W dniu 22 XI odbyło się w Lubomierzu spotkanie Diakonii Jedności Ruchu Światło-Życie prowincji krakowskiej franciszkanów.

Moderatorzy i animatorzy wspólnot z całej prowincji  podsumowali tegoroczne rekolekcje wakacyjne oraz wymienili się informacjami o życiu ich wspólnot w parafiach. Podjęto również decyzje o przebiegu pracy w obecnym roku formacyjnym, włączając w to ustalenie terminów rekolekcji śródrocznych (KODA, Triduum Paschalne) i wakacyjnych. Wyrazem jedności była wspólnie przeżyta msza święta. Wysłuchano także konferencji poruszającej problem formacji dorosłych w Ruchu Światło-Życie.

uczestnicy spotkania
uczestnicy spotkania

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wspólnot z Kalwarii Pacławskiej, Kowar, Krakowa, Krosna i Sanoka. Uczestniczył w tym spotkaniu także jeden z braci kleryków, który w wakacje również zaangażowany był w jedne z rekolekcji Wspólnoty.

Wspólnota oazy przy naszej bazylice gromadzi się w każdy czwartek na Eucharystii o godz. 19:00 w bazylice, a następnie w salkach akademickich, przy seminarium. Każdego kto jest zainteresowany naszym Ruchem serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na temat Ruchu „Światło-Życie” można znaleźć na stronie internetowej oaza.pl

tekst: Artur Zając

zdjęcie: Joanna Sekuła

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.