W naszej wspólnocie nadszedł „ten dzień”! Ten wspaniały czas zatrzymania się, zwolnienia i pochylenia się nad Słowem Bożym, zastanowienia się nad swoim życiem, powołaniem, wiarą i Miłością Bożą. Grudniowy dzień skupienia dla wspólnoty seminaryjnej i wspólnoty klasztornej, poprowadził o. Andrzej Włodarczyk – kapucyn ze Skomielnej Czarnej.
Dzień skupienia był poprzedzony wspólnym obejrzeniem filmu Ojciec Światłości” Darrena Wilsona i Bradena Heckmana, który nas wprowadził w klimat zadziwienia Bożą Miłością do człowieka i wielkimi cudami, które Bóg czyni dla nas każdego dnia.

Nauczania ojca Andrzeja poprowadziły nas w stronę rozmyślań nad wiarą i nad tym, co nam może przeszkadzać w rzeczywistym jej wzrastaniu i pielęgnowaniu. W centrum dnia była konwentualna Eucharystia. Także ten dzień odróżniał się od powszedniego dnia tym, że modlitwa Liturgią Godzin w tym dniu w całości była uroczyście śpiewana.
Na zakończenie dnia skupienia, wieczorem adorowaliśmy Pana w Najświętszym Sakramencie – przez modlitwę prywatna w ciszy, ale także z wielką radością, poprzedzającą niedzielę Gaudete, grając na różnych instrumentach, śpiewając i klaszcząc Panu.
[nggallery id=174]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.