Św. Paweł do Koryntian napisał: „Każdy, kto bierze udział w zawodach sportowych, odmawia sobie wszystkiego. Oni walczą, aby otrzymać w nagrodę wieniec, który przemija, a my walczymy o nagrodę nieprzemijającą”. W ostatnią niedzielę 14 października 2012 r. miał miejsce 13. Poznań Maraton. Brał w nim udział brat Jacek Bielecki z naszej wspólnoty seminaryjnej. Był to już jego ósmy bieg i dotychczas najlepszy – ustanowił swój nowy rekord życiowy – 3 godziny 14 minut i 7 sekund. Dało mu to 357 miejsce na około 5700 uczestników biegu.
Tegoroczny Poznań Maraton wygrał Kenijczyk Edwin Yator, a w rywalizacji kobiet Swietłana Kougan z Białorusi, która o 20 sekund poprawiła 10-letni rekord trasy poznańskiego maratonu.
Biegi długodystansowe i maratońskie z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne. Wydaje się, że można już śmiało mówić o pewnej modzie na bieganie zarówno wśród mężczyzn i kobiet, ludzi młodych i nawet w sile wieku. Również wśród osób duchownych jest coraz więcej takich, które właśnie przez bieganie dbają o hart ciała, niejednokrotnie w myśl zasady: „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Dowodem tego jest zorganizowanie w tym roku I Mistrzostw Polski Księży i Kleryków w Półmaratonie, które miały miejsce 11 sierpnia br. w Henrykowie koło Wrocławia.

Zapewniamy brata Jacka o modlitewnym (i nie wykrywalnym!) dopingu i życzymy, żeby wśród wielu wieńców zwycięstwa, kiedyś znalazł się ten jeden – wieczny. Bo życie to też maraton… Tylko, że dłuższy niż owe 42 km i 195m.
[slideshow id=171]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.