W dniach 5-6 marca 2008 roku odbyła się 26 Pielgrzymka Braci Zakonnych na Jasną Górę. Wzięli w niej udział również bracia z krakowskiej prowincji Franciszkanów, a w tym bracia z krakowskiego junioratu: br. Dariusz Kosturkiewicz, br. Andrzej Kras, br. Ayub Mwenda, br. Leszek Piątek, br. Adrian Twardęga, br. Filip Wojciechowski, br. Dariusz Wojtarowicz.

Pielgrzymka przebiegała pod hasłem „Uczyńcie wszystko, co mój Syn wam powie”. Rozpoczęła ją Msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Antoni Dydycz. Tego samego dnia bracia uczestniczyli min. w drodze krzyżowej, podczas której przedstawiciele Franciszkanów z wszystkich polskich prowincji nieśli krzyż od 5 do 6 stacji, konferencji i nieszporach. Na zakończenie dnia bracia udali się ponownie do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie uczestniczyli w modlitwie różańcowej i apelu jasnogórskim.

W drugim dniu bracia wspólnie modlili się liturgią godzin (jutrznia), uczestniczyli w konferencji, a całą pielgrzymkę zakończyła Msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył i homilie wygłosił ks. prowincjał Jarosław Jabłoński CCPS.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.